Włochy: spadek liczby zachorowań na nową grypę


We Włoszech minął już szczyt zachorowań na nową grypę, a w ostatnich dniach zanotowano duży spadek ich liczby - poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Ferruccio Fazio.

Dopiero w lutym zostanie najprawdopodobniej podpisana umowa pomiędzy Biurem Inwestycji Euro Gdańsk 2012, a Polską Grupą Energetyczną S.A. dotycząca nowej nazwy budowanego w Gdańsku stadionu piłkarskiego. Dzień przed sobotnim meczem piłkarskiej ekstraklasy z Koroną Kielce trener Legii Jan Urban zapewnił, że nie otrzymał ultimatum od działaczy warszawskiego klubu. Dodał jednak, iż czuje uzasadnioną presję z ich strony. Szkoleniowiec FC Barcelona, Josep Guardiola oświadczył, iż nie jest zainteresowany rozmowami w sprawie ewentualnego transferu Robinho z Manchesteru City. Według niego, okienko transferowe jest zamknięte i w tym czasie nie prowadzi się żadnych negocjacji.Gruziński saneczkarz Nodar Kumaritaszwili to pierwsza ofiara zimowych igrzysk olimpijskich. Ponad 40 lat temu w podobnych okolicznościach śmierć poniósł reprezentant Polski, olimpijczyk z Grenoble (1968 rok) Stanisław Paczka. Kapitan zespołu Los Angeles Galaxy, Landon Donovan został wybrany najlepszym piłkarzem mijającego sezonu Major League Soccer. W tej drużynie występuje także David Beckham, ale Anglik nie doczekał się żadnego wyróżnienia. Prawie 40 godzin na górskiej drodze zasypanej przez lawinę spędziło 18 pechowych pasażerów tureckiego autokaru. Ratownicy dopiero w niedzielę dotarli do ludzi zasypanych w północno-wschodniej Turcji, ale sprowadzili ich bezpiecznie do doliny.

Greccy rolnicy, domagający się zwiększenia dopłat do produkcji, przystąpili do blokady przejść granicznych z Bułgarią w niedzielę, czyli o dzień wcześniej niż zapowiedzieli - poinformowała bułgarska komercyjna telewizja Nowa.

Brytyjska policja interweniowała wczoraj wieczorem na pokładzie samolotu, który miał wystartować z londyńskiego lotniska Heathrow do Dubaju i zatrzymała 3 osoby, które stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa - poinformowały władze. Wicepremier Szwecji Marud Olofsson wpisała się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie RP w Sztokholmie. Przekazała wyrazy współczucia wszystkim Polakom. Zapewniła, że Polska może w tych trudnych chwilach liczyć na Szwecję.

Kciuki Fernando Alonso są niezwykle cenne. Indywidualny sponsor kierowcy Ferrari, bank Santander, ubezpieczył je na blisko 10 milionów euro! Naczelny rabin Polski Michael Schudrich wstawił się w BBC za europosłem PiS Michałem Kamińskim - informuje "Gazeta Wyborcza". Hokeiści Rosji będą bronić w Niemczech w dniach 7-23 maja tytułu mistrza świata. W zeszłym roku w finale 73. mistrzostw Sborna pokonała Kanadę 2:1. To był ich trzeci tytuł mistrzowski i drugi z rzędu. Wcześniej triumfowali w 1993 roku.Amerykański prezydent Barack Obama podpisał Ustawę o Wolności Słowa. Została ona uchwalona pod wpływem tragicznej śmierci amerykańskiego dziennikarza Daniela Pearla, który w 2002 roku został zamordowany w Pakistanie przez islamskich ekstremistów. Przy podpisaniu ustawy obecna była wdowa po dziennikarzu i jego syn. Polska, w odróżnieniu od ZSRR, nigdy nie była sojusznikiem hitlerowskich Niemiec, a Józef Stalin na równi z Adolfem Hitlerem ponosi odpowiedzialność za rozpętanie II wojny światowej - tak najkrócej można streścić artykuł opublikowany w piątek przez niezależną rosyjską gazetę "Nowaja Gazieta". Autorami tekstu są dwaj polscy historycy - Sławomir Dębski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Marek Kornat z Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk. Uzbrojeni napastnicy zastrzelili czterech milicjantów i siedmiu cywilów w Dagestanie na rosyjskim Północnym Kaukazie - podały władze.

Zmarł José Saramago


Portugalski laureat literackiej nagrody Nobla José Saramago zmarł w wieku 87 lat na hiszpańskiej wyspie Lanzarote - poinformowało w piątek wydawnictwo Alfaguara. Treścią pisarstwa Saramago był człowiek uwikłany w historię, ale przez nią przemilczany.

Nowe sankcje? Iran: pożałujecie


Iran znów po swojemu odgraża się światu. Tym razem chodzi o nowe sankcje, których wprowadzenie rozważa Zachód. - Jeśli ktoś podejmie działania przeciwko Iranowi, nasza reakcja będzie wystarczająco zdecydowana (...), by tego pożałował - oświadczył irański prezydent Mahmud Ahmadineżad.

Włoski minister rolnictwa: 100 mld euro strat przez podróbki z Chin


Straty w wysokości 100 miliardów euro ponosi włoskie rolnictwo z powodu chińskich podróbek włoskiego jedzenia i wina - taką liczbę podał minister rolnictwa Luca Zaia, który w poniedziałek rozpoczyna w Pekinie rozmowy na temat szczegółów bezprecedensowego, jak się podkreśla, porozumienia w sprawie bezpieczeństwa żywnościowego i walki z plagą fałszerstw.

Surkis zapewnia: Lwów nie straci Euro 2012


Prezes piłkarskiej federacji Ukrainy Hrihorij Surkis stanowczo zdementował pogłoski jakoby Lwów mógł stracić rolę gospodarza meczów Euro 2012 na rzecz innego ukraińskiego miasta. Opinię taką Surkis wygłosił podczas internetowego czatu z kibicami piłkarskimi.

Pociąg utknął pod Kanałem La Manche


Pociąg pasażerski Eurostar z Brukseli do Londynu z 260 pasażerami utknął w tunelu pod Kanałem La Manche z powodu "problemów z trakcją". Po około dwóch godzinach pociąg ruszył i wyjechał po stronie brytyjskiej - poinformował rzecznik przewoźnika.

nasze gabinet organizuje głównie szkoły i wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne i gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego nasze sekretariat organizuje zioło szkoły także wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na cznego. układ zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat

zielone szkolne Warszawa

cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne także holender szkoły na każdą kapitał także w środku dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego. wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na ułożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus trawa szkoły na każdą kasa także wewnątrz dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego.