Na otwarciu WIG20 zyskał 0.262%


\"phoca_thumb_s_swpslogo\"Czy można przeczytać „Chłopów” w kilka godzin\? Albo szybko i skutecznie zapamiętać całą historię Polski oraz angielskie słówka\? Można, jeśli tylko zastosuje się do tego odpowiednią metodę. SWPS zaprasza licealistów na bezpłatny kurs szybkiego czytania z Dariuszem Konarzewskim, mistrzem Polski w szybkim czytaniu.

22 maja drogowcy zamkną północną część wiaduktu Antoninek, leżącego w ciągu drogi krajowej nr 92 w Poznaniu. Przebudowa węzła drogowego, która ma potrwać do 2012 r., będzie kosztowała prawie 88 mln zł. Wiadukt zostanie rozebrany, a na jego miejsce powstaną trzy nowe. Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 1,01 proc. do 24.113,63 pkt. (PAP) Według wstępnych danych, produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w lipcu br. o 4,6% niższa niż przed rokiem i o 2,8% niższa w porównaniu z czerwcem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja przemysłowa ukształtowała się na poziomie o 5,3% niższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,0% niższym w porównaniu z czerwcem br. - podał Główny Urząd Statystyczny.Trwają przetargi na budowę dwóch nowych bloków w Elektrowni Opole S.A. Spełniające normy unijne po roku 2016 bloki dwukrotnie powiększą moc elektrowni. Koszt inwestycji to ok. 3,5 miliarda euro - poinformował prezes PGE Elektrowni Opole Mirosław Skowron. General Motors nie chce oddać kontroli nad Oplem konsorcjum z udziałem Rosjan, ale kanclerz Niemiec zamierza forsować tę transakcję. Pod naciskiem premiera ZUS na całego kontroluje Polaków na chorobowym, sprawdzane są nawet kobiety w ciąży. W ciągu dwóch tygodni odzyskał 3,8 mln zł!

Co najmniej 55 mln zł chce zaoszczędzić jedna z największych polskich spółek z branży IT. Sposób? Zwolnienia i obniżki pensji



On 27 August 2007 the Prime Minister, Mr Jarosław Kaczyński appointed Mr Andrzej Jacek Piotrowski to the post of the Undersecretary of State in the Ministry of Economy. Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Wprowadzenie tzw. bezpiecznych funduszy emerytalnych, inwestujących w obligacje skarbowe i ograniczenie akwizycji - to propozycje zawarte w założeniach do nowelizacji ustawy o Otwartych Funduszach Emerytalnych, przygotowanych przez ministerstwo pracy.Deutsche Börse nie da więcej za pakiet kontrolny Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Tak inwestor zareagował na prośbę polskiego rządu o poprawienie oferty. W 2009 roku o ponad 11 proc. wzrosła sprzedaż kolektorów słonecznych w Polsce – podaje „Rzeczpospolita”. Niepozorna parówka jest wciąż gwiazdą przemysłu mięsnego - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Aurelian. Nowe złoże w Rumunii


Spółka Aurelian Oil Gas, której nieco 10 proc. akcji posiada Kulczyk Investments poinformowała o odkryciu nowego złoża gazu w Rumunii – donosi „Puls Biznesu”

Trybunał Stanu za umowę gazową


Według polityków Prawa i Sprawiedliwości umowa gazowa z Rosją jest dla Polski bardzo niekorzystna i z tego powodu minister gospodarki Waldemar Pawlak powinien stanąć przed Trybunałem Stanu - pisze "Rzeczpospolita".

Rostowski nie rezygnuje z pomysłu obniżenia składek do OFE


Minęło kilka dekad i z trudem dałoby się znaleźć przegląd sztuk wizualnych bez ruchomych obrazków. Wprawdzie dekadę prym wśród plastycznych dyscyplin wiodło tradycyjne malarstwo sztalugowe, lecz znów się odkręciło na korzyść wideoartu.

MG pracuje nad umowami typu BIT


Ministerstwo Gospodarki pracuje nad wypracowaniem nowych zasad zawierania Bilateralnych Umów o Popieraniu i Wzajemnej Ochronie Inwestycji (BIT). 22 lipca br. kierownictwo resortu zapoznało się z informacją o sytuacji w obszarze traktatowych gwarancji bezpieczeństwa inwestycji zagranicznych.

Buzek o Europejskim Kongresie Gospodarczym


European Economic Congress – EEC już 31 maja Pakiet Klimatyczny, Europejska Wspólnota Energetyczna, innowacyjna, oparta na wiedzy gospodarka Europy, kryzys finansowy i strategia UE 2020 – to ...

nasze gabinet organizuje głównie szkoły i wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne i gówno szkoły owo zabezpieczenie udanego nasze sekretariat organizuje zioło szkoły także wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze sekretariat wycieczki szkolne także marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na cznego. układ zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat

zielone szkolne Warszawa

cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne także holender szkoły na każdą kapitał także w środku dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego. wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na ułożenie zielonych szkół również wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem również zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus trawa szkoły na każdą kasa także wewnątrz dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego.